Mališani izradili kreativne plakate „Jedem zdravo“ koji će krasiti Gradsku tržnicu

Dana, 18. svibnja 2018. godine, Gradsku tržnicu Koprivnica posjetili su mališani iz dječjeg vrtića Smiješak, Igra i Sv.Josip.

Mališani su uz pomoć odgajateljica izradili kreativne plakate na temu „Šetnja tržnicom“ te na taj način prikazali kako je važno zdravo se hraniti i zašto je dobro namirnice kupovati na tržnici.

No kako bi im olakšali zadatak i dali mašti na volju, Komunalac i Grad Koprivnica početkom travnja organizirali su za mališane edukativnu šetnju tržnicom te kroz igru i zabavu upoznali djecu s vrijednostima koje dolaze s tržnice i pravilnom prehranom svježim voćem i povrćem.

Mališani su uz edukativnu šetnju kojoj je bio cilj poticanje stvaranja navika konzumacije domaćih i svježih proizvoda, dobili na poklon slikovnicu „Šetnja tržnicom“ autorice Marije Martinko u sklopu projekta „Vrtići i škole na tržnicama“.