Čipiranje smeđih posuda

Dana 10. veljače na području Grada Koprivnice i prigradskih naselja – s početkom u Rajonu 4 – započeti će postupak označavanja postojećih smeđih posuda za biorazgradivi otpad ugradnjom čipova (RFID tag). Ugradnja čipova uvodi se radi stvaranja pretpostavki za obračun odvoza otpada prema količini.

IMG_0832IMG_0834IMG_0837

U tu svrhu svaka smeđa posuda za biorazgradivi otpad bit će označena odgovarajućim čipom i barcode naljepnicom radi povezivanja s uređajem za očitavanje čipova na vozilu i evidencijom korisnika u komunalnom poduzeću. Mole se korisnici da do daljnjega iznose svoje smeđe posude za otpad u dane kada se prema rasporedu obavlja odvoz biorazgradivog otpada, bez obzira da li u njima ima ili nema otpada. Smeđe posude potrebno je ostaviti na javnoj površini do sumraka kako bi se radnicima omogućila ugradnja čipova tijekom popodnevnih sati. Za vrijeme ugradnje čipova prikupljeni podaci o količinama biorazgradivog otpada koristiti će se isključivo za testiranje sustava.