Obilježen Svjetski dan zdravlja na Cerinama i sajam zdrave prehrane na Gradskoj tržnici

U petak, 7. travnja, na Gradskim bazenima Cerine obilježen je Svjetski dan zdravlja. U vremenu od 08:00 do 14:00 sati posjetitelji su mogli iskoristiti pogodnost korištenja bazena 2h po cijeni od 1h.

IMG_7485IMG_7493IMG_7498IMG_7513IMG_7528

IMG_7533IMG_7548IMG_7561IMG_7551

U prijepodnevnim satima Sportski centar Cerine posjetila je skupina mališana iz Dječjeg vrtića Tratinčica kojima je ukratko objašnjen značaj tjelovježbe i zdravog načina života te im je pripremljen poligon sa raznovrsnim vježbama koji su kroz igru savladali.

Poslijepodne, od 17:00 – 20:00 sati, u predvorju bazena djelatnici i volonteri Gradskog društva Crvenog križa mjerili su tlak, razinu šećera u krvi te prezentirali tzv.“pijane naočale“.
Također, posjetitelji su mogli naučiti nešto više o bolestima srca, krvnih žile te njihovoj prevenciji.

Svi posjetitelji imali su prilike isprobati i osvježiti se voćnim i povrtnim smoothiem koje je pripremio Podravkin gastro promotor i dobiti korisne savjete o zdravoj prehrani od njihove nutricionistice.

U subotu, 8. travnja, održan je sajam zdrave prehrane “Jedem zdravo”, od 09:00 do 11:00 sati  na Gradskoj tržnici, u organizaciji Gradskog komunalnog poduzeća Komunalac.

Na sajmu je izlagalo nekoliko obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva koji vlastite proizvode svakodnevno nude na Gradskoj tržnici, a posjetitelji su mogli uživati u degustaciji raznih domaćih proizvoda – prirodnih sokova, bučinog ulja, zdravih namaza od buče, humusa i povrtnog mixa.

Bila je to promocija zdravlja i zdravih proizvoda naših vrijednih proizvođača hrane zahvaljujući kojima Gradska tržnica ima bogatu ponudu zdrave hrane po pristupačnim cijenama.

IMG_7569IMG_7587IMG_7588