Postavljene nove bicikl – žardinjere ispred Gradske tržnice

Dana 11. svibnja 2016. godine, djelatnici Komunalca osmislili su i postavili dvije posebno kreirane žardinjere kod Gradske tržnice Koprivnica.

Bicikl - žardinjerePicture 073Picture 076Picture 079Picture 080 Picture 088

Postojeće betonske žardinjere su uklonjene i zamijenjene zanimljivim biciklima kao žardinjerama koje su se savršeno uklopile u okolni prostor te krase ulaz u  Gradsku tržnicu.

Žardinjere su demontažne te će se po potrebi moći zaokrenuti za potrebe prolaza interventnih vozila.  Izrađene su od pocinčanog željeza u antracit boji i imaju košare u koje su u kokosovu koru posađene narančasto – crvene pelargonije i petunije, bršljan te tamjan.

Bicikl – žardinjere odobrio je nadležni Konzervatorski odjel te je preporučio njihovu upotrebu kao tipskog elementa na području Kulturno – povijesne cjeline Koprivnice.