Prijavi se na foto natječaj Budi IN… Budi GREEN

Svatko može učiniti nešto za spas prirode i ozonskog omotača koji čuva Zemlju od štetnih utjecaja Sunčeva zračenja, utječe na klimu na Zemlji i atmosfersku raspodjelu temperatura. Međutim, posljednjih godina se stanje na globalnoj razini pogoršava umjesto da se popravlja. Još jednom se trebamo podsjetiti kako imamo samo jedan planet za život i koliko je dragocjeno ono što nam svakodnevno daje.

Budi IN... Budi GREENMisli zeleno
GKP Komunalac d.o.o., preko platforme Mediapitch, organizira foto natječaj „Budi IN…Budi GREEN“, a od sudionika natječaja se očekuje da u jednoj fotografiji prikažu motive vezane uz ekologiju, prikupljanje i zbrinjavanje otpada ili što bi svatko od nas mogao učiniti za zeleniji grad i planetu Zemlju. Sudionici natječaja mogu sami odabrati motiv koji će zabilježiti fotoaparatom ili izabrati neki od ponuđenih motiva.

Pravo sudjelovanja imaju svi profesionalni fotografi, amateri i građani iz Republike Hrvatske.
Kod prijave fotografija potrebno je: u opisu upisati mjesto, vrijeme i opis događaja te ime autora. Žiri će od pristiglih radova odabrati najbolje fotografije, pritom vodeći računa o ideji, kompoziciji, kreativnosti, tehničkoj kvaliteti i kvaliteti prikaza zadane teme. Upload fotografija vrši se na stranici mediapitch.net  nakon registracije.
Autori su obvezni upisati funkcionalni mail, ime i prezime, kako bi bili pravodobno informirani o rezultatima natječaja.

Na natječaj se možete prijaviti od 12. kolovoza 2016. do 10. rujna 2016.

Teme su slijedeće:
• Otpad nije smeće
• Kako pravilno postupati s otpadom
• Misli zeleno
• Moj doprinos zelenijem gradu
• Što činimo da spasimo planet od smeća
• Zaštitimo ozonski omotač

Ovaj foto natječaj otvoren je povodom obilježavanja Međunarodnog dana zaštite ozonskog omotača s ciljem podizanja svijesti o potrebi njegova očuvanja za naraštaje koji dolaze.
Ozonski omotač dio je Zemljine atmosfere koji se nalazi od deset do pedeset kilometara iznad njezine površine i štiti je od štetnog Sunčeva (ultraljubičastog) zračenja tako da ga upija. Znanstvenici su sedamdesetih godina prošlog stoljeća otkrili da postaje sve tanji. Posebno oštećena područja nazivaju se „ozonske rupe“, a uzrokovao ih je čovjek svojim djelovanjem.

PRAVILA:
• Natječaj je otvoren za sve profesionalne fotografe, amatere i građane iz Republike Hrvatske, koji su objektivima svojih fotoaparata zabilježili vlastite interpretacije zadanih motiva
• Svaki autor može maksimalno poslati 10 fotografija
• Natječaj je javan i sudjelovanje je besplatno. Autori fotografija zadržavaju autorska prava i prijavljivanjem se slažu da se njihove fotografije, bez naknade, koriste u promotivne svrhe natječaja na društvenim mrežama Mediapitcha i Komunalca te na web stranicama Komunalca
• Pristup temi je slobodan uz poštivanje osnovnih tema natječaja
• Fotografije mogu biti izvedene u kolor ili crno-bijeloj tehnici
• Nije dopušteno stavljanje nikakvog teksta, pa niti potpisa autora na fotografiji
• Fotografije koje stignu nakon završetka natječaja, ili ne ispune neke od zadanih uvjeta navedenih u prethodnim točkama, neće se razmatrati
• Natječaj je otvoren do 10. rujna 2016.
• Organizator će nakon završenog natječaja najbolje fotografije predstaviti javnosti na izložbi povodom obilježavanja Međunarodnog dana ozonskog omotača u petak, 16. rujna 2016. godine u 19 sati u Domu mladih
• Organizator će koristiti odabrane fotografije sa izložbe za poticanje i unapređivanje fotografskog stvaralaštva i promoviranje teme koju fotografije interpretiraju.
• Dodjela nagrada za najbolje tri fotografije održati će se u Doma mladih (Koprivnica) 16. rujna 2016. u 19:00 sati
• Odabrane fotografije za izložbu objavit ćemo na www.komunalac-kc.hr
• Rezultati natječaja objavit će se minimalno 5 dana prije službene dodjele nagrada

TEHNOLOGIJA I VELIČINA:

• Fotografije se isključivo šalju u digitalnom obliku u .jpg /.jpeg/ formatu pojedinačne veličine fotografije / datoteke / ne veće od 4 MB.
• Fotografije mogu biti u boji /B/, monokromatske /M/ i crno-bijele /CB/.

NAGRADNI FOND:

1. NAGRADA: WELLNESS PAKET na Gradskim bazenima Cerine za dvije osobe + DIGITALNI FOTO OKVIR

*Uključuje tjednu ulaznicu za bazen, aroma masažu cijelog tijela i finsku saunu za dvije osobe te digitalni foto okvir

1. NAGRADA: SPA PAKET na Gradskim bazenima Cerine za dvije osobe + MP4 PLAYER

*Uključuje tjednu ulaznicu za bazen, aroma masažu cijelog tijela i reflekso masažu stopala za dvije osobe te MP4 player

1. NAGRADA: RELAX PAKET na Gradskim bazenima Cerine za jednu osobu + POWER BANK – prijenosni punjač za mobitel

*Uključuje tjednu ulaznicu za bazen, relax masažu, aroma masažu cijelog tijela, finsku saunu za jednu osobu te Power bank – prijenosni punjač za mobitel

Stručni žiri obavit će selekciju radova i postav izložbe.