Povijest na otvorenom s povjesničarom prof. dr. sc. Hrvojem Petrićem: “Na koprivničkom groblju“

Pozivamo Vas u petak, 18. svibnja 2018. godine na Gradsko groblje “Pri Svetom Duhu” kod Kapele Sv. Duha u 18.00 sati na predavanje koje će održati Povijesno društvo Koprivnica.

„Povijest na otvorenom s povjesničarom prof. dr. sc. Hrvojem Petrićem:  “Na koprivničkom groblju

Grad Koprivnica tijekom druge polovice 19. stoljeća na prostoru uz malo groblje oko Kapele Sv. Duha uredio je novo središnje gradsko groblje koje tu funkciju vrši do današnjih dana. Gradski vrtlar Dragutin Ruhl je 90-tih godina 19. stoljeća počeo s uređenjem groblja, a sadašnji hortikulturni izgled mu je dao gradski grobar Ivan Maček. Na središnjem gradskom groblju su grobovi mnogih znamenitih Koprivničanaca (na primjer Đure Estera, Tome Šestaka, Đure Sudete, Josipa Vargovića, Vladimira i Fedora Malančeca, Vinka Vošickog, Leandera Brozovića, Vinka Česija, Stjepana Pavunića, dr. Nikole Sertića, dr. Adolfa Seiwertha, dr. Rativoja Seiwertha, dr. Ede Dorčića, Tome Čikovića, Ive Klučke, Mihovila Kolarića, Zlate Bartl, obitelji Sulimanović i mnogih drugih).

Radujemo se Vašem dolasku!