Svakom vrtiću, svakoj školi jedno stablo

U utorak 27. veljače vrtićarci i osnovci uz pomoć odgojiteljica, nastavnika i nastavnica te ravnatelja i ravnateljica u dvorištima svojih vrtića i škola posadili su po jedno stablo.

Riječ je o aktivnosti koja se provodi u sklopu manifestacije „Proljeće u Koprivnici“ u organizaciji Grada Koprivnice i Gradskog komunalnog poduzeća „Komunalac“ Koprivnica.

Stabla su osigurale Hrvatske šume, a u sadnji mališanima su pomogli Mišel Jakšić, gradonačelnik; Melita Samoborec, zamjenica gradonačelnika; Dubravka Horvat, članica uprave Komunalca te pročelnici Ana Mlinarić i Dario Jembrek. Lopate, grablje i kantice bile su glavni alat, a uz pjesmu sadnja je bila prava uživancija.

Mališani su pokazali veliki interes i zanimanje za sadnjom i ukrašavanjem zelenih površina i pritom naučili osnove sadnje.